691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

5 błędów, które popełniamy biorąc kredyt hipoteczny

  • 8 lipca 2019
Zdjęcie wykonane przez nasze biuro

5 błędów, które popełniamy biorąc kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny równolegle z polityka, prawem i zdrowiem to ulubione tematy dyskusji Polaków. Nie dość na tym, praktycznie każdy Polak niezależnie od doświadczeń i kwalifikacji bardzo chętnie udzieli porad w wymienionych dziedzinach, uznając się za eksperta. W przypadku kredytu, wystarczy uzyskanie choćby jednego, aby „doświadczony” kredytobiorca chętnie udzielał rodzinie, sąsiadom, bliższym i dalszym znajomym szeregu porad na temat kredytu. Nikt, tak jak on nie wie, gdzie kredyt jest najtańszy, najprostszy do uzyskania i najbardziej odpowiedni.

A oto kilka najgorszych porad, jakie możemy usłyszeć:

  1. Bierz kredyt na jak najdłużej się da, będzie ci go łatwiej spłacać. Z ekonomicznego punktu widzenia najbardziej bezsensowna porada. Im dłuższy okres kredytowania, tym wyższe odsetki, które musisz spłacić. Oczywiście, twój budżet nie powinien być zbyt mocno napięty przez ratę. Trzeba liczyć się z tym, że w życiu występują okoliczności, w których ciężko będzie spłacić ratę zbyt wysoką. Nie bazuj jednak na planie minimum, zaplanuj odpowiedni bufor i oblicz możliwości. Równie dobrze twoje dochody mogą z czasem wzrosnąć.
  2. Bierz największą kwotę, jak się da. Najwyższą, która wynika z twojej zdolności kredytowej. Zdecydowanie jest to balansowanie na bardzo cienkiej linie. Maksymalna zdolność kredytowa, to dla banku ostateczna kreska, której nie możesz przekroczyć. Banki wyliczając tą kwotę zakładają, że pozostałe po spłacie środku pozwolą ci tylko na minimum egzystencji. Nie dość na tym, ta cienka linia może być w każdej chwili przekroczona: wystarczy opóźnienie w płatnościach wynagrodzeń, wzrost stopy procentowej czy po prostu niespodziewane wydatki i trafiasz na listę dłużników. Jeszcze jedna kwestia- nie ma takich pieniędzy, których nie można wydać na wykończenie domu czy wyposażenie mieszkania- ale czy naprawdę trzeba?
  3. Nadpłacanie kredytu się nie opłaca. Zawsze warto nadpłacić kredyt. Jeśli tylko uda ci się wygenerować nadwyżkę finansową, otrzymasz niespodziewaną nagrodę czy spadek, na który nie liczyłeś, a może po prostu wygrasz w toto- lotka- zawsze najpierw spłać kredyt. Nie ma na rynku takiej lokaty, która pozwoliłaby wygenerować wyższe dochody niż oprocentowanie kredytu. Zapomnij o tym, to sprzeczność z systemem bankowym. Nadpłacaj, ile tylko zdołasz.
  4. Kredyt przez pośrednika jest droższy niż w banku. Cena kredytu dla klienta jest dokładnie taka sama, jak transakcji opłacanej w banku. Oczywiście pośrednik bierze prowizje. Z drugiej jednak strony bank opłaca pracownika etatowego. Koszt dla banku jest porównywalny, tobie natomiast pośrednik może pomóc dopasować dogodny produkt. Ty bierzesz kredyt po raz pierwszy, on pośredniczył w udzielaniu już kilkudziesięciu lub kilkuset. Może warto zaufać jego doświadczeniu.
  5. Kredyt hipoteczny najlepiej wziąć we własnym banku. To oczywiste wygodnictwo i brak szacunku dla własnych pieniędzy. Banki organizują promocje, ale niekoniecznie adresowane są one do własnych klientów. Troska skierowana jest raczej na pozyskiwanie nowych. Sytuacja na rynku bankowym jest dynamiczna i praktycznie co miesiąc pojawiają się nowe produkty. Zawsze warto się przyjrzeć aktualnej ofercie.

Zapraszamy do kontaktu z naszym mobilnym doradcą od kredytów hipotecznych. Działamy głównie na terenie Częstochowy, jak i również na terenie całej Polski.

atrium duo nieruchomości częstochowa atrium duo opinia biuro nieruchomości częstochowa dom idealna kuchnia jak modnie wykończyć dom jak modnie wykończyć mieszkanie Jak urządzić kawalerkę? jak zaprojektować kuchnię? kawalerka kryzys 2022 kuchnia kuchnia na wymiar nieruchomosci czestochowa ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe a zdrowie ogrzewanie podłogowe wady ogrzewanie podłogowe w bloku ogrzewanie podłogowe zalety Program "Pierwsze mieszkanie" Program rządowy rachunek oszczędnościowy 2023 rynek mieszkań 2022 rynek nieruchomości 2023 rynek nieruchomości 2024 styl marynistyczny sztuczna inteligencja Sztuczna inteligencja w branży nieruchomości trendy wnętrzarskie 2023 twoja idealna kuchnia Urządzanie mieszkania wnętrz 2023 wnętrza wykończenie wnętrze co jest modne 2023 własny dom