691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Fotografia nieruchomości – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

  • 13 lipca 2019
Fotografia nieruchomości – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty
Fotografia nieruchomości – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

Im lepsza fotografia nieruchomości, tym większa szansa na jej szybką sprzedaż lub wynajęcie, nie od dziś wiadomo bowiem, że praktycznie wszyscy „kupujemy oczami”, dlatego zapotrzebowanie na wysokiej jakości zdjęcia jest coraz większe.

Powierz to zadanie profesjonalistom

Fotografia nieruchomości może być sporym i niełatwym wyzwaniem dla amatorów w tej dziedzinie, i chociaż można eksperymentować i próbować samodzielnie wykonać jak najlepsze zdjęcia, korzystniej jest powierzyć to zadanie profesjonalistom, mając na uwadze fakt, że koszt solidnej dokumentacji fotograficznej jest znikomy w porównaniu do wartości nieruchomości. Różnica między zdjęciem wykonanym przez amatora, a profesjonalnego fotografa jest natomiast ogromna, co sprawia, że wniosek nasuwa się sam — warto zainwestować w doświadczenie.

Profesjonalna fotografia nieruchomości i jej zalety

Najważniejszą kwestią związaną z profesjonalną fotografią nieruchomości jest fakt, że znacznie skraca ona średni czas potrzebny do sprzedaży lub wynajęcia nieruchomości. Aktualnie na rynku znaleźć można mnóstwo konkurencyjnych nieruchomości, co sprawia, że nasza oferta może łatwo zniknąć w gąszczu różnorodnych ofert, a jej sprzedaż będzie się ciągła miesiącami, co narazi nas na spore straty.

Żeby przekonać się, jak duże znaczenie ma profesjonalna fotografia nieruchomości, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „nieruchomości Częstochowa”, aby zobaczyć cały przegląd nijakich, ponurych i niedoświetlonych fotografii prezentowanych na łamach różnorodnych serwisów ogłoszeniowych. Osoby decydujące się na umieszczenie takiego ogłoszenia nie zdają sobie sprawy z tego, że niewielu inwestorom chce się tracić czas i energię na to, by przekonać się, czy w rzeczywistości dane mieszkanie wygląda lepiej niż na zdjęciach, w większości przypadków rezygnują, widząc jedynie słabe zdjęcia. Decydując się na profesjonalną fotografię nieruchomości, zyskujemy więc poważną przewagę, co w praktyce daje możliwość szybkiego zawarcia umowy kupna-sprzedaży.

Co potrafi doświadczony fotograf wnętrz?

Doświadczony fotograf nieruchomości jest w stanie wydobyć z wnętrza jego atuty, pokazać przestronności oraz uchwycić jego piękno i wyjątkową nieraz historię. Bardzo często zdarza się tak, że tego typu zdjęcia kreują wyższą wartość w oczach odbiorców, ponieważ patrząc na nie, mają oni wrażenie, jakby oglądali katalog wnętrz.

Pamiętać należy o tym, że zwykle samo wykonanie zdjęć to tylko jedna z czynności – bardzo często fotograf podpowiada jak uprzątnąć mieszkanie, dodaje ciekawe i ożywiające wnętrza rekwizyty oraz dba o odpowiednie oświetlenie. W wielu przypadkach dochodzi także do kompletnego przemeblowania wnętrza, stąd sama sesja potrafi zająć naprawdę sporo czasu oraz pokazać, że wykonanie dobrego zdjęcia nie jest wcale łatwe i wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy na temat tego, co chce zobaczyć potencjalny klient. Mieszkanie lub dom na wynajem czy też na sprzedaż to produkt, który tak jak każdy inny towar powinien być przed sprzedażą odpowiednio przygotowany, sfotografowany i wypromowany – i to właśnie jest zadaniem profesjonalnego fotografa specjalizującego się w zdjęciach nieruchomości.

Oczekiwania klientów w ostatnich latach bardzo się zmieniły, przeglądając ogłoszenia dotyczące nieruchomości, nie interesuje ich jedynie sucha treść informacyjna, ale także odpowiedni przekaz wizualny, który w dzisiejszym, zabieganym świecie postrzegany jest jako najefektywniejsza forma komunikacji – warto dobrze to wykorzystać!

Nasza agencja specjalizuje się w fotografii nieruchomości, wykonujemy na zlecenie sesje zdjęciowe mieszkań, domów, gruntów, obiektów komercyjnych.

Poniżej galeria przykładowych zdjęć:

@atrium_duo_nieruchomosci
@atrium_duo_nieruchomosci
@atrium_duo_nieruchomosci
@atrium_duo_nieruchomosci