691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Jak wygodnie urządzić kawalerkę?

  • 29 listopada 2016

359

Czy da się wygodnie urządzić kawalerkę?

            Kawalerki cieszą się popularnością zwłaszcza w większych miastach, gdzie rynek mieszkaniowy cierpi na ciągły niedosyt. Są one tanie i dzięki temu dostępne. Dla wielu młodych ludzi pierwsze mieszkanie na wynajem, czy nawet kupione, to właśnie kawalerka.

            Urządzanie mieszkania w takim wypadku jest dużym wyzwaniem – miejsce, gdzie śpimy, pracujemy, a często i aneks kuchenny mamy „na wierzchu”, widoczne dla każdego, kto przyjdzie. Dlatego zastosować trzeba sprytne triki, które pozwolą urządzić mieszkanie wygodnie. Szczególnie kawalerka dla dwojga może być problematyczna, kiedy nie ma miejsca, gdzie możemy pobyć sami, poczytać, pograć w grę czy zdrzemnąć się. Na dostatecznie dużym metrażu możemy zastosować lekkie ścianki działowe, częściowo przedzielające pomieszczenie, czy też wykorzystać w tej roli meble. Idealnie, gdy w mieszkaniu jest wnęka, która może posłużyć za kącik do pracy czy sypialnię.

          Urządzanie kawalerki, tak jak i każdego innego mieszkania czy pomieszczenia, wymaga oddzielenia od siebie stref – na pracę, odpoczynek, do przyjmowania gości, jedzenia i relaksu. Możemy to zrobić symbolicznie, stosując różne kolory, faktury podłóg i materiały. W wysokim mieszkaniu można zbudować antresolę, która posłuży nam za sypialnię. Meble do kawalerki powinny być kompaktowe i wielofunkcyjne, by nie zagracać przestrzeni. Sprawdzą się rozkładane stoły i meble ze schowkami.

        Maksymalne wykorzystanie przestrzeni nie może oznaczać jej przeładowania, ponadto istotne jest utrzymywanie porządku – przecież nie możemy przed przyjściem gości po prostu zamknąć drzwi. Urządzanie kawalerki jest dużym wyzwaniem, ale z odrobiną pomysłowości stworzyć możemy wnętrza naprawdę niepowtarzalne i stylowe – a przy tym wygodne.