691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Jakie zalety oraz wady ma ogrzewanie podłogowe?

  • 15 maja 2017

elektryczne-ogrzewanie-podlogoweJakie zalety oraz wady ma ogrzewanie podłogowe?

Wszystkie rozwiązania grzewcze wykorzystywane w naszych domach, a więc również i ogrzewanie podłogowe mogą się pochwalić wieloma pozytywami. Należy jednak pamiętać, że również i w tym przypadku są też i pewne minusy. Dlatego dobrze je poznać nim jeszcze dokonamy zakupu, gdyż pozwoli tam mądrze wybrać i później cieszyć się przemyślanym wyborem. Mając w planach nabycie właśnie tego rodzaju system grzewczy warto mieć świadomość faktu, iż jest on dedykowany tylko do określonych typów pomieszczeń. Mianowicie chodzi tutaj o lokalizacje w których stopy najbardziej narażone są kontakt z zimną powierzchnię podłogi bądź też w pomieszczeniach z miarowym rozkładem temperatur.

Czemu warto wybrać ogrzewanie podłogowe?

Z całą pewnością ogrzewanie podłogowe daje nam niepowtarzalny komfort cieplny i tym samym bije ono na głowę bardziej typowe odmiany grzejników. Co więcej powyższy stan da się bez trudu uzyskać przy zachowaniu znacznie niższej temperatury. Tym samym owe rozwiązanie nazywamy niskotemperaturowym ogrzewaniem. Taką odmianę ogrzewania bez przeszkód da się scalić z pompą ciepła albo też kolektorami słonecznymi. Takie połączenie gwarantuje inwestorowi dodatkowe korzyści pod postacią oszczędności energii. Podłoga wyposażona w ten system grzewczy cechuje się jednostajnym rozmieszczeniem ciepła. Dodatkowo to rozwiązanie w żadnym
wypadku nie jest inwazyjne dla aranżacji wnętrza.

Dlaczego nie warto korzystać z ogrzewania podłogowego?

Wiele osób może odstraszać ogrzewanie podłogowe z powodu wysokich kosztów inwestycyjnych. Mając nawet tańszą wersję zasilaną energią elektryczną musimy liczyć się z dużymi kosztami użytkowania. Na pewno też przeciwwskazaniem w kontekście montażu tego systemu grzewczego są też bariery natury architektonicznej pojawiające się w starym budownictwie.