691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Klimatyzacja mieszkania w bloku – zalety!

  • 8 lipca 2019

Mimo iż Polska nie należy do kraju, gdzie panują ekstremalnie niskie czy wysokie temperatury, to zdarzają się różne anomalie pogodowe. Uciążliwe upały, czy bardzo srogie i mroźne zimy nie należą do rzadkości w naszym kraju.

Wiele osób decyduje się na klimatyzator. Wydawać by się mogło, że klimatyzacja dotyczy tylko dużych domów, jednak nic bardziej mylnego. Klimatyzacja mieszkania jest decyzją coraz częściej osób mieszkających w bloku. Upał w blokowisku bywa bardzo dokuczliwy, szczególnie na wyższych kondygnacjach, kiedy nie można liczyć na naturalną ochronę, drzew, gdzie nie dociera cień dający ochłodę.

Klimatyzacja do mieszkania ma również tę zaletę, że podczas silnych mrozów, możemy dogrzać pomieszczenie i nie marznąć. Kaloryfer bywa niewystarczający, bądź schowany pod parapetem, tak że ciepło nie rozchodzi się należycie po mieszkaniu. Klimatyzacja mieszkania pozwala czuć się komfortowo po ciężkim dniu w pracy, a także podczas uroczystości rodzinnych. Święta czy imieniny nie będą już spędzane w niezręcznej atmosferze zaduchu, szczególnie gdy na stole gości alkohol, ale dzięki klimatyzacji, możemy poczuć się swobodnie.

Klimatyzator niestety kosztuje sporo, ale jego zalety są nie do przecenienia. Odpoczynek w klimatyzowanym wnętrzu jest skuteczny i efektywne. Parne noce nie są koszmarem, szczególnie, gdy mieszkamy w centrum miasta i przez otwarte okna dociera do nas hałas. Klimatyzacja mieszkania coraz częściej znajduje swoich zwolenników wśród rodziców małych dzieci. Upał działa drażniąco na niemowlęta, jest przyczyną potówek, kapryszenia czy grymaszenia oraz nocnego płaczu.

Warto kupić klimatyzator porządnej, renomowanej firmy- wówczas będziemy mieli gwarancję jakości. Pamiętajmy też o regularnym czyszczeniu urządzenia. Zagrzybiony, oblepiony kurzem i tłuszczem klimatyzator może być przyczyną schorzeń górnych dróg oddechowych lub przyczyną alergii. Klimatyzacja do mieszkania musi być też zamontowana przez fachowca oraz posiadać gwarancję.
Unikajmy też gwałtownych zmian temperatury, gdyż grozi to zapaleniem krtani.

atrium duo nieruchomości częstochowa atrium duo opinia biuro nieruchomości częstochowa dom idealna kuchnia Jak urządzić kawalerkę? jak zaprojektować kuchnię? kawalerka kryzys kuchnia kuchnia na wymiar nieruchomosci czestochowa nieruchomości częstochowa ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe a zdrowie ogrzewanie podłogowe wady ogrzewanie podłogowe w bloku ogrzewanie podłogowe zalety pandemia styl marynistyczny twoja idealna kuchnia Urządzanie mieszkania wnętrza własny dom