691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Międzynarodowe trendy na rynku nieruchomości

  • 12 listopada 2019
Międzynarodowe trendy na rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości to nadal dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki. Przetrwał kryzys i wszystko wskazuje na to, że właśnie ta branża najbardziej korzysta z niepewności na rynkach międzynarodowych. Ale inwestycje na rynku nieruchomości jak wskazują eksperci należy skierować ku nieco innym sektorom niż do tej pory. Niedawno odbyte międzynarodowe targi EXPO REAL 2019 w Monachium i opinie ekspertów nie pozostawiają złudzeń. Globalna cyfryzacja i rozwój technologiczny oraz zwrócenie się ku niszowym dotąd sektorom – oto właśnie przyszłość tej branży. Kierunki rozwoju branży wskazują bez wątpienia które z nich są przyszłością i dają największe możliwości rozwoju dla inwestycji.

Perspektywy finansowe i ekonomiczne budownictwo

Klienci nie lubią niepewności w gospodarce. Ale paradoksalnie to właśnie rynek nieruchomości najwięcej na niej zyskuje. Inwestorzy w niepewnych ekonomicznie czasach częściej lokują kapitał w nieruchomościach niż w bankach. I nawet Brexit nie jest w stanie zmienić tych trendów. Owszem, według analityków rynku, Wielka Brytania najboleśniej odczuje jego skutki, a po wyjściu z UE dużo czasu zajmie jej odzyskanie statusu lidera na arenie międzynarodowej. Rynek nieruchomości zgodnie z opiniami ekspertów będzie w najbliższym czasie koncentrował się na innowacjach mających na celu uproszczenie procesów i prezentację nowych rozwiązań w branży nieruchomości.

Kierunek – tanie budownictwo

Właśnie jako nowy trend i perspektywę rozwoju uznano także inwestycje w tanie budownictwo mieszkaniowe. Rynek powoli syci się luksusowymi nieruchomościami, pora więc zwrócić się w kierunku ekonomicznych, nowoczesnych mieszkań dla osób mniej zamożnych. Sektor nie oczekuje żadnych rewolucyjnych zmian ze strony rządów w sektorze nieruchomości i ich najmu. Wystarczy pewność prawa i konstruktywna współpraca pomiędzy stroną rządową a inwestorami w branży budownictwa. A tej nie da się osiągnąć w sytuacji ciągłego zaostrzania przepisów i ich dynamicznej zmiany co kilka tygodni. Branża taniego budownictwa mieszkaniowego to obecnie najważniejszy punkt rozwoju branży. Ma ogromne szanse powodzenia, ale jedynie w sytuacji realnej współpracy stron i pewności inwestycyjnej.

Tanie, nowoczesne mieszkania z realnymi stawkami czynszu to coś, czego oczekują zarówno inwestorzy jak i klienci.

Częstochowa – nowe oblicze rozwoju branży mieszkaniowej

Nasze miasto bez wątpienia wpisuje się nowe kierunki rozwoju sektora nieruchomości. Władze miasta zainwestowały w nowoczesne, tanie budownictwo TBS. Przy zbiegu ulic Sobieskiego, Pułaskiego i Focha niedawno zostało oddanych do użytku 65 nowoczesnych, tanich mieszkań TBS. Lokale na parterze dostosowane są do wymagań osób niepełnosprawnych, a mieszkańcy mają do dyspozycji 3 wózkownie – rowerownie. Całość terenu została zagospodarowana, zasadzona zieleń i stworzony parking również z miejscami dla niepełnosprawnych. To nareszcie, długo oczekiwany zwrot na naszym lokalnym rynku, który doskonale wpisuje się w obecne trendy na rynku nieruchomości zgodnie z prognozami ekspertów.

Nowoczesne i tanie budownictwo – to jak widać najlepszy obecnie trend na rynku nieruchomości. Idealnie wpisuje się w obecne realia ekonomiczne i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zwykłych ludzi.