691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Modny ogród – najnowsze trendy 2020

  • 1 kwietnia 2020

Każdy pasjonat ogrodnictwa marzy aby jego ogród zachwycał niebanalnym stylem i modnym designem. Jak kształtują się najnowsze trendy i co jest na czasie w tym sezonie? Dziś krótki przegląd najmodniejszych aranżacji, dzięki którym Twój ogród zyska nowe oblicze. Oto najmodniejsze trendy tego roku.

Przede wszystkim natura

Zgodnie z najnowszą modą, w tym sezonie w ogrodzie królować będzie…natura. Nie tylko producenci mebli ogrodowych i dodatków, ale także oraz projektanci krajobrazu są zgodni, że plastik odchodzi do lamusa, ustępując pola Matce Ziemi. Dla ogrodu oznacza to przede wszystkim sadzenie roślin odpornych na suszę, ale także wszelkie dodatki i naturalne surowce nawiązujące do kolorów ziemi. Mile widziane są także gadżety z recyklingu! Projektanci najmodniejszych ogrodów w 2020 r. stawiają na zrównoważone ogrodnictwo i wyważony styl.

Meble ogrodowe

W tym sezonie meble zaskakują nas nie tylko ujmującym wzornictwem, ale także surowcami z których są wykonane. Przede wszystkim w tym roku stawiamy na materiały odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz te, które zapewnią nam świetny relaks na świeżym powietrzu. Dlatego rok 2020 w meblach ogrodowych należy bezapelacyjnie do naturalnych surowców takich jak m.in. rattan, wiklina, trawa morska, liście bananowca, juta czy sizal. Nie można pominąć także drewna, wełna, kamieni, metal czy szkła. Plastikowe meble ogrodowe? Tak, ale pod warunkiem, że pochodzą z recyklingu. Dziś w modzie jest ekologia i równowaga pomiędzy tym co stworzyliśmy a tym, co oferuje nam natura. Kolory też nawiązują do barw ziemi i dziś najmodniejsze meble ogrodowe to te w kolorze „przybrudzonej” zieleni, pomarańczy, niebieskiego czy stonowanego różu. Im bliższe kolorom które znajdziemy w plenerze, tym lepiej. Niebagatelne znaczenie ma także faktura mebli. Na tym polu możemy wygodne wybierać pomiędzy zupełnie gładką powierzchnią foteli czy stołów ogrodowych a całkowitym przeciwieństwem – mocno zaznaczoną strukturą „plecionki”, z wyraźnymi pędami wikliny czy rattanu.

Najmodniejsze rośliny ogrodowe

Same meble są niczym bez wyjątkowego ogrody. W tym sezonie prym wiodą kwiaty w niemal każdym odcieniu niebieskiego. Z pewnością jest to odpowiedź na obecnie nam panujący kolor roku czyli Classic Blue, którego przecież nie może zabraknąć w stylowym ogrodzie. Wśród najmodniejszych aranżacji ogrodu w 2020 roku dominować będą rabaty kwiatowe z irysami, szafirkami, hortensjami, niezapominajkami czy niebieską odmianą lawendy. Z uwagi na częsty deficyt wody oraz ekologiczne ogrodnictwo, w tym sezonie modne będą również rośliny ozdobne odporne na suszę. Tu świetnie sprawdzą się preriowe odmiany takie jak rudbekia, krwawnik, kocimiętka czy dziewanna. Doskonale znoszą anomalia pogodowe i długo fantastycznie się prezentują. W tym sezonie warto też, aby nasz ogród nie tylko zachwycał roślinami ozdobnymi, ale także ziołami, które znów stają się niesamowicie popularne w ogrodzie. W tym roku nie ograniczamy jednak się wyłącznie do mięty, stawiamy odważne kroki upiększając ogród jeżówką, lawendą czy szałwią.

Zamiast trawy – kwiatowy dywan

Kolejną nowością tego sezonu są kwietne łąki, które projektanci ogrodów sugerują zamiast trawnika. Dywan z kwiatów nie tylko niweluje problem koszenia, ale także w czasie suszy lepiej zachowuje świetną kondycję niż krótko przycięta trawa. Poza tym taka kwiatowa łączka nie wymaga odchwaszczania ani pielenia i jest świetnym „magazynem” dla owadów zapylających kwiaty. Sama natura.

Dzisiejsze trendy w ogrodzie to powrót do korzeni i natury. Jeśli podążymy za obecną modą, nasz ogród odwdzięczy się nam pięknym, naturalnym aranżem, w którym najważniejszy będzie nasz relaks.