691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Nowoczesne rozwiązania do kuchni -modna kuchnia 2020

  • 5 czerwca 2020
Nowoczesne rozwiązania do kuchni -modna kuchnia 2020

Kuchnia bez wątpienia jest sercem każdego domu. To tu przyrządzamy posiłki, często je spożywamy. Kuchnia to królestwo każdej pani domu i pana domu. Dlatego ważne jest, aby była zaprojektowana w pomysłem i charakterem. Jakie są trendy wnętrzarskie na projekt kuchni w 2020 roku? Czym zaskoczą nas projektanci kuchni? Sprawdźmy sami.

Nowoczesna i praktyczna jest kuchnia w 2020 roku.

W najnowszych projektach wnętrz, kuchnia 2020 zachwyca nowoczesnością i funkcjonalnością. Dziś kuchnia zaprojektowana jest nie tylko tak, aby była ładna, ale również by spędzać w niej wygodnie wolny czas. Jak więc powinna wygląda nowoczesna kuchnia w tym roku? Powinna być przede wszystkim wygodna. Nowoczesne rozwiązania, które proponują nam projektanci na ten rok idealnie wpisują się te oczekiwania.

Przede wszystkim nowoczesna kuchnia nie jest zamknięta w czterech ścianach. Dziś kuchnia otworzyła się na dom i jest przestronna. Ogromnym powodzeniem cieszą się kuchnie otwarte na salon czy jadalnię. Kolory ścian i płytek są zbliżone do klimatu salonu. W ten sposób nie tylko powiększamy optycznie wnętrze, ale dodajemy też przestrzeni. Dlaczego projektanci uwolnili kuchnie? Wynika to w głównej mierze z mody na gotowanie. Dziś spotykając się z przyjaciółmi często wspólnie gotujemy, biesiadujemy i rozmawiamy. A otwarta kuchnia sprzyja tym kontaktom. Trend nie jest odkryciem tego roku, ale coraz chętniej go wykorzystujemy. Świetnie sprawdza się na małym metrażu mieszkania, gdzie zwykle kuchnie to maleńkie pomieszczenia, w których dwie osoby tworzyły tłok.

Kuchnia połączona z jadalnią – modna kuchnia 2020 rok

Otwarcie kuchni na dom jest bardzo praktyczne. Nie tylko zapewnia swobodę komunikacyjną, ale także wygodę gotowania. Komfort zapewnia nam przestrzeń, którą zyskujemy łącząc kuchnię z salonem czy jadalnią.

Warto jednak pamiętać, aby oba połączone pomieszczenia były idealnie dopasowane stylistycznie. Zatem nie tylko kolory ścian powinny być ze sobą spójne, ale również meble. Jeśli więc salon czy jadalnię zaprojektowaliśmy w stylu prowansalskim, kuchnia również powinna być stworzona w takim klimacie. Oba wnętrza musza tworzyć całość, bo taki jest zamysł otwartej kuchni.

Mniej oznacza więcej: trendy kuchnia 2020

Jeśli chcemy, aby nasza kuchnia była modna w tym roku, koniecznie pozbądźmy się wszystkich rzeczy ustawionych na blacie kuchennym. Dziś minimalizm jest trendy. Do lamusa odeszły ustawione na wierzchu tostery, talarze czy dekoracje. Im mniej ich na blatach, tym lepiej. Stwarza to wrażenie czystości i porządku. A efekt estetyczny jest niezwykle ważny w każdej kuchni. Dlatego chcąc uzyska efekt porządku i minimalizmu, pochowajmy wszystkie zbędne ozdoby i urządzenia. Zyskamy nie tylko wrażenie czystości i ładu, ale również przestrzeń.

Wybierając meble do kuchni, zdecydujmy się także na te, które mają zamykane szafki. Duże, minimalistyczne, bez zbędnych dekoracji szafki lepiej się prezentują niż otwarte. I są niesamowicie pojemne. Dziś projektanci proponują nam pojemne szafy kuchenne, w których z powodzeniem pomieścimy nie tylko zastawę stołową, ale również urządzenia kuchenne. Modne są też szafy spiżarniane z dużymi, przesuwnymi drzwiami i praktycznymi schowkami. Im mniej zdobione meble do kuchni, tym lepiej. Uchwyty do szafek w nowoczesnych meblach nie są umieszczone centralnie, na froncie, a często w ogóle ich nie ma. Projektanci mebli wyposażyli je bowiem w system „push to open”. Wystarczy front szafki nacisnąć i sama się otwiera. Innym nowoczesnym trendem jest także umieszczenie uchwytów u góry frontu. Dzięki temu zyskujemy efekt minimalizmu i estetyki.

Sprzęty na wysokości wzroku – nowoczesne rozwiązania do kuchni 2020

Kolejnym trendem w kuchni, na który warto zwrócić uwagę jest dążenie do największej wygody. Dlatego najmodniejsze kuchnie 2020 r. są zaprojektowane tak, aby komfort jej użytkowania był jak największy. Stąd najczęściej kuchnie projektowane są tylko z wyspą kuchenną i dolnymi szafkami, albo tylko z pełną zabudową ściany i stojącą przed nią wyspą. Bardzo modna jest także zabudowa każdej wnęki kuchennej. Dzisiejsze trendy maja na celu zaoszczędzić jak najwięcej miejsca i stworzyć komfortową przestrzeń do gotowania.

Modne jest także umieszczanie sprzętów kuchennych na wysokości wzroku. Jeśli mamy je dosłownie na wyciągnięcie ręki, tym prostsze jest korzystanie z nich.

Jakie kuchnie będą na topie w 2020 roku? Z pewnością te nowoczesne i minimalistyczne. Otwarte na salon czy jadalnię kuchnie z pewnością będą trendy w obecnym sezonie jak i w najbliższych latach. Powoli przyzwyczajamy się do przestrzeni i swobody, którą nam dają. Warto wiedzieć też, że elegancji i nowoczesności kuchni w 2020 roku dodają też luksusowe surowce takie jak marmur, szlachetne gatunki drewna i metaliczny blask.