691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

O czym warto pamiętać kupując mieszkanie na rynku wtórnym!?

  • 8 lipca 2019
Zdjęcie wykonane przez biuro nieruchomości Atrium Duo
Zdjęcie wykonane przez biuro nieruchomości Atrium Duo

Rynek nieruchomości zdecydowanie rośnie. Spadające oprocentowanie lokat bankowych, wzrost dochodów zasilanych dodatkowo przez 500 + to aspekty wpływające na coraz większe zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości.

Oczywiście bardzo różne są oczekiwania i potrzeby kupujących, dla niektórych nieruchomość to po prostu stworzenie sobie własnego miejsca dla ziemi dla innych sposób na ulokowanie nadwyżek kapitału. Niezależnie od okoliczności zwykle chcemy zakupić nasze mieszkanie już i mieć je od zaraz. Mieszkania na rynku pierwotnym często odstraszają długim terminem oczekiwania i kosztami wykończenia stanu deweloperskiego. Coraz częściej decydujemy się więc na rynek wtórny. Podobnie jednak, jak w przypadku każdej innej inwestycji musimy pamiętać, że pośpiech jest kiepskim doradcom.

W nieruchomość inwestujemy często oszczędności naszego życia, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się ofercie. Przewaga zakupu nieruchomości na rynku wtórnym w porównaniu do pierwotnego jest spora. Po pierwsze dysponujemy o wiele większą ilością ofert, a dzięki ogłoszeniom umieszczanym w licznych serwisach internetowych możemy prawidłowo ocenić rodzaj inwestycji i dokonać oceny ofert.

Po wstępnej selekcji możemy umówić się już na obejrzenie nieruchomości, po to by spokojnie dokonać oceny wstępnej otoczenia, klatki schodowej, samego lokum. Trzeba dokonać oceny przede wszystkim najbardziej kapitałochłonnych elementów nieruchomości: dokonać przeglądu instalacji i trwałego wyposażenia. Usterki mogą mieć duży wpływ na cenę transakcyjną. Nie możemy zapominać o otoczeniu, sąsiedztwie i bezpieczeństwie. Pamiętajmy o rzetelnym rozpoznaniu całej dzielnicy, szczególnie jeśli inwestujemy w nieruchomości, które zlokalizowane są w mieście nie do końca nam znanym. Jeśli mamy taką możliwość odwiedźmy potencjalne miejsce o różnych porach dnia i spróbujmy porozmawiać z przyszłymi sąsiadami. To także niewątpliwa przewaga rynku wtórnego – wiemy, jak grupa wiekowa zamieszkuje blok czy osiedle, możemy poznać najbliższych sąsiadów, a późniejsze dobre relacje z nimi to szansa na naprawdę cenne znajomości. Po dokonaniu wyboru nieruchomości możemy przystąpić do bodaj najważniejszej czynności, jaka jest dokonanie sprawdzenia wiarygodności sprzedającego. Zwróćmy uwagę na sprawę własności i współwłasności, może się okazać, że mieszkanie ma kilku właścicieli. Podobnie istotne są sprawy meldunkowe, nie chcielibyśmy przecież kupić mieszkania wraz z lokatorem, który np. ma prawo dożywotniego mieszkania w lokalu. Równie istotna jest ocena stanu zadłużenia lokalu. Oczywiste jest sprawdzenie księgi wieczystej, ale równie istotne jest sprawdzenie obciążeń w spółdzielni czy wspólnocie, a nawet u dostawców mediów.

Dopiero po dokonaniu wszystkich podstawowych czynności możemy zdecydować się na wizytę u notariusza i przeniesienie praw własności. Warto pamiętać, że bez wiedzy i doświadczenia nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich ważnych kwestii związanych z zakupem nieruchomości, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystać z agencji nieruchomości, aby zakup był bezpieczny, a cenny czas zaoszczędzony! Skontaktuj się z Atrium Duo Nieruchomości Częstochowa.

atrium duo nieruchomości częstochowa atrium duo opinia biuro nieruchomości częstochowa dom idealna kuchnia jak modnie wykończyć dom jak modnie wykończyć mieszkanie Jak urządzić kawalerkę? jak zaprojektować kuchnię? kawalerka kryzys 2022 kuchnia kuchnia na wymiar nieruchomosci czestochowa ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe a zdrowie ogrzewanie podłogowe wady ogrzewanie podłogowe w bloku ogrzewanie podłogowe zalety Program "Pierwsze mieszkanie" Program rządowy rachunek oszczędnościowy 2023 rynek mieszkań 2022 rynek nieruchomości 2023 rynek nieruchomości 2024 styl marynistyczny sztuczna inteligencja Sztuczna inteligencja w branży nieruchomości trendy wnętrzarskie 2023 twoja idealna kuchnia Urządzanie mieszkania wnętrz 2023 wnętrza wykończenie wnętrze co jest modne 2023 własny dom