691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Ostatnie chwile na zakup nieruchomości z 5% wkładem własnym. Od nowego roku 10%, a to dopiero początek…

  • 2 grudnia 2014

Zródło google

Tylko do końca grudnia można uzyskać kredyt hipoteczny na 95% wartości nieruchomości. Oznacza to, że od nowego roku obowiązywać będzie zakaz udzielania kredytów hipotecznych na kwotę wyższą niż 90% wartości nieruchomości.

Zatem, aby zakupić nieruchomość o wartości 200 tys. zł od banku otrzymamy jedynie 180 tys. zł zaś pozostałą kwotę 20 tys. zł będzie trzeba zgromadzić samodzielnie. Do końca roku 2014r. przy takiej samej wartości nieruchomości wystarczy dysponować kwotą 10 tys. zł.

W tym miejscu warto przypomnieć, że jeszcze w 2013r. banki udzielały kredyty na 100% wartości nieruchomości, czyli kwoty zabezpieczenia kredytu, a nawet w kwocie wyższej, co często było wykorzystywane przez kredytobiorców np. na remont zakupionej nieruchomości.

Sytuacja ta zmieniła się wraz z wejściem w życie z początkiem 2014 r. znowelizowanej Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego, która to niejako nakazuje stopniowe obniżanie maksymalnego akceptowalnego poziomu stosunku wysokości kredytu do wartości nieruchomości. Docelowo wymagalny wkład własny przy kredytach hipotecznych będzie rósł o 5 % rocznie do ostatecznej wysokości 20 % w 2017 roku, choć jednocześnie nadal możliwe będzie wnoszenie jedynie 10-procentowego wkładu własnego, pod warunkiem udzielenia zgody na obciążenie dodatkowym ubezpieczeniem (ewentualnie zabezpieczeniem w formie blokady środków na rachunku).

Zatem jeśli ktoś planuje zakup mieszkania, a nie posiada wysokich oszczędności to powinien się pospieszyć, aby kredyt uzyskać jeszcze na obecnych warunkach. Ważne jest, aby przed końcem roku podpisać umowę kredytową.

W tym celu zapraszamy do współpracy z naszym biurem. Oprócz szerokiej oferty sprzedaży nieruchomości, dzięki współpracy z kilkunastoma bankami otrzymają Państwo u nas fachową pomoc przy uzyskaniu najtańszego i najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na rynku.

Zatem zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży mieszkań i domów na www.atriumduo.pl , wyboru wymarzonej nieruchomości i skorzystania z dogodnego kredytu jeszcze w 2014r. Jeśli w prezentowanych przez nas ofertach nie znajdą Państwo tego czego poszukują, proszę nam to zgłosić, a my wyręczymy Państwa w poszukiwaniach nieruchomości według wskazanych kryteriów.

продвижениеprivate dubai escortsфитнес зябликовопрограмма сафари что это