691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Problem ze znalezieniem idealnego M? Nie jesteś sam!

  • 2 października 2014

Problem ze znalezieniem idealnego M? Nie jesteś sam!

Portal nieruchomości Domy.pl przeprowadził analizę rynku, z której wynika, że co piaty klient poszukuje idealnego mieszkania już ponad 12 miesięcy, niewiele mniej bo 17% poszukuje dłużej niż 6 miesięcy.

Jednym z przyczyn takiego stanu rzeczy może być olbrzymi wybór ofert na rynku nieruchomości, co wbrew pozorom nie ułatwia zakupu. Mawia się, że pierwsza myśl jest najlepsza, jednak trudno dziwić się, że dewiza ta nie zawsze przyświeca klientom, którzy nierzadko przeznaczają na zakup idealnego mieszkania całe swoje oszczędności, a często biorąc kredyt liczą się z perspektywą spłacania go przez wiele lat. Tym bardziej, iż według ogólnopolskiego badania przeprowadzonego przez domy.pl dotyczącego motywów, jakimi kierują się klienci na zakup mieszkań wynika, że blisko 38% poszukujących zamierza nabyć mieszkanie po to, by rozpocząć w nim samodzielne życie. Jedynie, co szósty klient poszukujący nieruchomości robi to z myślą o korzystnym ulokowania posiadanego kapitału. Nie ma zatem nic dziwnego, że klienci wyboru swoich „czterech kątów” chcą dokonać gruntownie przemyślając swoją decyzję i analizując wszelkie oferty znajdujące się na rynku. Bowiem mimo ogromu ofert, ciężko znaleźć taką, która idealnie odpowiada naszym potrzebom. Gdy znajdziemy słoneczne mieszkanie na pierwszym piętrze w bloku okazuje się, że w okolicach ciężko o miejsce parkingowe; jeśli znajdziemy przestronne mieszkanie z garażem dowiadujemy się, że kuchnia wymaga remontu; kolejne mieszkanie spełnia wszystkie nasze wymagania, jednak przeszkodę stanowi cena, która znacznie przewyższa kwotę, którą chcieliśmy przeznaczyć itp. itd.

Z perspektywy sprzedającego sytuacja również nie wygląda łatwo. Po kilkuletnim przestoju na rynku nieruchomości zauważalny jest wzrost zainteresowania zakupem mieszkań i domów. Ceny nieruchomości ustabilizowały się, a analitycy zgodnie twierdzą, iż w niedługim czasie będą wzrastać. Właściciele nieruchomości zatem stają przed dylematem, czy przeczekać ten czas i zyskać więcej , czy skorzystać z większego zainteresowania i sprzedać nieruchomość w krótkim czasie.

W takich sytuacjach nieocenione staje się doświadczenie pośrednika, który po wysłuchaniu wszystkich wymagań kupujących służy swoją pomocą dobierając dogodną lokalizację, standard i wielkość mieszkania/domu oszczędzając tym samym czas klientów zmarnowany na przeszukiwanie ogłoszeń. Natomiast znając realia lokalnego rynku sprzedającemu pomaga wycenić nieruchomość w taki sposób, aby kwota uzyskana ze sprzedaży była satysfakcjonująca, a dla kupujących stanowiła atrakcyjną ofertę.

Żródło:

http://halo.domy.pl/znalezienie-wymarzonego-mieszkania-moze-potrwac/

http://halo.domy.pl/po-co-klienci-kupuja-mieszkania/

продвижениеelite escortактив фитнесгорящие путевки в турцию на май 2015