691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Przyszłość rynku nieruchomości

  • 15 września 2019
Przyszłość rynku nieruchomości

Myślimy globalnie, działamy lokalnie – przyszłość rynku nieruchomości w Polsce

Od kilku lat trwa hossa na rynku nieruchomości. Mieszkania są poszukiwane, mimo iż ich ceny rosną. I wydaje się, że ta tendencja nadal będzie obowiązywać, bowiem kilka czynników rozwojowych ma na ten trend wpływ. Przede wszystkim rozwój gospodarczy oraz stały napływ ludności z tzw. bloku wschodniego. Jakie są zatem prognozy dla nieruchomości w Częstochowie i jakie trendy możemy zaobserwować na rynku? Otóż, można zauważyć kilka kierunków, które bez wątpienia będą miały znaczenie dla branży nieruchomości. Dziś nie tylko kupujemy mieszkanie dla rodziny, często to inwestycja w przyszłość.

Nieruchomości Premium

Od pewnego czasu ustabilizowała się sytuacja na rynku kredytów hipotecznych, więc wzięcie kredytu pod zakup domu czy nieruchomości znów jest dostępne dla klientów. I nasze oczekiwania także wzrosły. O ile kilka lat temu zwykle potrzebowaliśmy jakiegokolwiek lokum dla rodziny, nawet do remontu, dziś jesteśmy bardziej wymagający. Często klienci wolą dopłacić do kupna niż nabyć mieszkanie tańsza, ale do remontu. Tendencje nieco się zmieniły i zdając sobie sprawę, jak dobrą inwestycją jest zakup apartamentu czy domu w pełni wyposażonego i nowszego, częściej sięgamy po nieruchomości z wyższej półki. Tym bardziej, że możemy posiłkować się kredytem. Komfort stał się dla nas ważny, ważniejszy niż niższa cena. I to dobry trend, bo oznacza, że jesteśmy zamożniejsi i wiemy jak dobrze zainwestować pieniądze.

Powrót na stare miejsca

Jeszcze niedawno klient wolał nowoczesne, nowe mieszkanie od tego w starym budownictwie. Dziś ta tendencja ulega zwrotowi, bowiem modny jest styl vintage, także w nieruchomościach. Coraz częściej szukamy mieszkań w starym budownictwie, wyremontowanych i jednocześnie nowoczesnych. Odnowione stare kamienice czy bloki, także w Częstochowie to dziś modne i o wysokim standardzie mieszkania. Powrót na stare osiedla, to przede wszystkim niższa cena i stabilna infrastruktura chociażby komunikacyjna. To dopiero zapowiedź przyszłości, ale już w większych miastach można zauważyć ruch w tym kierunku. Obserwujemy go także w Częstochowie.

Atrakcyjny wynajem

Coraz częściej kupujemy też mieszkania pod wynajem. Dzięki stabilizacji rynku nieruchomości to wciąż dobra lokata kapitału. Częściej też decydujemy się na najem mieszkania. Związane jest to z dynamicznie rozwijającym się rynkiem pracy i napływem obcokrajowców. Nie można również pominąć aspektu wynajmu dla studentów czy młodych pracowników oddelegowanych do innej miejscowości. Młode pokolenie to dziś bardzo mobilni i niezależni ludzie, którzy nie chcą wiązać się z miejscem na długie lata. Stajemy się bardziej elastyczni i w nieruchomości już nie upatrujemy pokoleniowej zależności. Jesteśmy też odważni w dokonywaniu zmian. Oba te trendy są dobre dla rynku, tym bardziej iż stale rozwija się profesjonalny rynek usług związany z najmem.

Myśląc globalnie i perspektywicznie, doskonale wpisujemy się w aktualne trendy oraz te, które dopiero nadejdą. Wychodzimy naprzeciw nowym oczekiwaniom klientów Atrium – Duo, zdając sobie sprawę z kierunku zmian na rynku nieruchomości. Globalne oczekiwania naszych klientów przekuwamy na lokalny sukces.