691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Trendy w aranżacji wnętrz – 2020

  • 9 lutego 2020

Zastanawiasz się jak odmienić lub urządzić mieszkanie aby było modne i szykowane? Jakie trendy są na czasie, a które rozwiązania aranżacyjne odeszły do lamusa? Stworzenie modnego wnętrza nie musi oznaczać generalnego remontu, czasem wystarczy odświeżenie ścian czy kupienie modnego gadżetu. Oto kilka najmodniejszych trendów wnętrzarskich, które będą królowały w tym roku. Zainspiruj się nimi do wykreowania najciekawszych aranżacji pomieszczeń!

Maksymalizm

FOT. INSTAGRAM.COM/MARJOLEINTJE_INSTA

W tym roku stonowane kolory ustępują zdecydowanym i odważnym odcieniom szlachetnych klejnotów. Wyraźne kolory są absolutnie trendy i nie malujemy nimi pojedynczych ścian, a całe wnętrze! Dodatkowo warto postawić na jeden charakterystyczny element – mebel lub dodatkowy gadżet który będzie przyciągał uwagę. Może to być na przykład sofa w koralowym kolorze lub oryginalna lampa, która zdominuje charakter pomieszczenia. Ten trend to tzw. statement piece.

Biophilic

twitter.com

To z pewnością najmocniejszy trend w aranżacji wnętrz tego roku. Biophilic to miłość do natury i oznacza jeszcze mocniejsze zaakcentowanie przyrody w naszym domu. Polega na wprowadzeniu do wystroju pomieszczeń materiałów naturalnych, żywych roślin i w ogóle aranżacji roślinnej. Rośliny mają wyglądać jak najbardziej naturalnie i wręcz stapiać się z otoczeniem. Biophilic to także większe okna, świetliki w sufitach i duże przeszklenia, które maja stworzyć naturalny klimat i zatrzeć granice pomiędzy cywilizacją a światem przyrody. Trend biofilii (biophilic) to również naturalne wykończenia mebli i dodatkowe elementy dekoracyjne. Natura to obecnie nie tylko drewniana podłoga czy drzwi, ona jest obecna także na ścianach, gadżetach – przedmiotach codziennego użytku. To właśnie one mają wprowadzić naturalny klimat i sprawić, że w salonie poczujemy się jak w lesie czy ogrodzie. Pamiętajmy, że natura nas uspokaja i wprowadza równowagę wewnętrzną. Nie musicie od razu tworzyć ogrodu w mieszkaniu, ale świetnie w trend wpisze się z pewnością duża donica z rozłożystą rośliną.

Recykling jest trendy!

czterykaty.pl

Troska o środowisko i rozsądne dysponowanie zasobami naturalnymi nie mogła przejść nie zauważona przez kreatorów wnętrz. Dlatego w tym roku modne są elementy pochodzące z odzysku lub ponownie wykorzystane. Nie musisz kupować nowych mebli, czasem tym starym można dać drugie życie i odnowić je tak, aby idealnie wpisywały się aktualną modę. Starą komodę czasem wystarczy pomalować na intensywny kolor, a fotel dziadka odnowić, dodając nowoczesne akcenty w postaci chociażby intensywnej tapicerki czy nowy nóżki.

Mocne kolory i etniczne wzory 2020

homify.com

Nadal na czasie pozostają kolory inspirowane naturą. W tym roku wciąż będą modne kolory piasku, cynamonu ale również mocne, zdecydowane jak barwy rafy koralowej. W tym roku postawmy też na wzory etniczne, inspirowane indiańskimi motywami. Świetnie prezentują się na elementach dekoracyjnych takich jak poduszki czy kapy na łóżko.

Fale i zaokrąglenia

blu.com.pl

Jednym z najmocniejszych akcentów we wnętrzach w tym roku będą wszelkie krągłości i zaoblenia. Kanciaste wykończenia odchodzą do lamusa, ustępując delikatnym łukom. Szerokie fotele o obłych kształtach, kuliste dekoracje czy dodatki w kształcie koła – oto dzisiejsze trendy. Coraz popularniejsze stają się też wydłużone szezlongi czy narożniki, które odpowiednio dobrane do charakteru wnętrza dodadzą mu przytulności i fantastycznego klimatu sprzyjającemu odpoczynkowi. W tym roku modne również będą wszelkiego rodzaju fale – na ścianach czy na płytkach. Niesamowicie modne kafle o falującej strukturze będą w tym roku hitem.

Trendy wnętrzarskie 2020 to zdecydowanie odważne rozwiązania, ale nie sposób tylko w ten sposób je postrzegać. To także równowaga pomiędzy przyrodą a otaczającą nas cywilizacją. Obecne trendy doskonale pokazują czego oczekujemy od naszego domu czy mieszkania – ostoi spokoju i wypoczynku.