691-747-210 603-795-405 512-968-509 343240045 nieruchomosci@atriumduo.pl

Wszystkie wpisy

Twoja idealna kuchnia!

  • 14 października 2016

dwormnowe-12

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego powinna być urządzona z należytą uwagą. Wybierając meble do kuchni należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność. Aby pomieszczenie kuchenne było praktyczne oraz schludne meble kuchenne muszą być wystarczająco duże, żeby pomieścić cały sprzęt i to w taki sposób żeby osoba gotująca mogła swobodnie przebierać w potrzebnym jej wyposażeniu.

Na szczęście urządzenie idealnej kuchni wcale nie jest takie trudne jak się wydaje, a meble do kuchni są tak projektowane aby ułatwić aranżacje. Planując nowe meble do kuchni zróbmy najpierw dokładny przegląd naszych sprzętów. Zanim zdecydujemy się na umeblowanie najpierw powinniśmy wybrać kuchnię, lodówkę czy zmywarkę i niejako pod te właśnie sprzęty zaprojektować naszą kuchnię. W innym razie może się okazać, że na przykład lodówka nie mieści się pod szafką, którą zaplanowaliśmy powiesić nad nią właśnie.

Jeżeli gotowanie nie jest nasza pasją i nie posiadamy dziesięciu dużych, mniejszych i malutkich garnków, a do tego jeszcze kilku patelni i ogromu wszelakich miseczek i talerzy wtedy mamy trochę łatwiej, ponieważ nie potrzebujemy dużo miejsca na sprzęty. Jednak jeżeli ktoś uwielbia gotowanie i jego przyrządy oraz zastawa zajmują dużo miejsca, wtedy nasze meble kuchenne powinny mieć większą pojemność.

Na szczęście producenci mebli zapewniają nam takie triki, które pomagają zapanować nad ogromem wyposażenia. I tak w ostatnim czasie największą popularnością cieszą się meble kuchenne, w których w skład wchodzi więcej szuflad niż szafek. Dzięki odpowiedniej budowie mieszczą w sobie więcej i są wygodniejsze w użyciu.

Wybierając nasze meble do kuchni koniecznie powinniśmy zastanowić się nas szafką narożną, z zamontowaną tak zwaną karuzelą. Półki w takim narożniku możemy, w zależności od rodzaju karuzeli, obracać dookoła, dzięki czemu łatwiej będzie nam wyciągnąć potrzebny akurat sprzęt. W innym rodzaju tego typu rozwiązania półki można wysunąć ze środka szafki i na spokojnie zlokalizować potrzebną nam przyrząd. W mniejszych pomieszczeniach (ale nie tylko w takich) świetnie sprawdza się małe półeczki na przyprawy. Można je zamontować w najwygodniejszym dla nas miejscu, tak aby nie musieć co chwilę szukać soli czy pieprzu po szafkach.

Oczywiście ważna jest również wysokość mebli kuchennych. Jeżeli jesteśmy niskiego wzrostu wysoko umieszczone blaty mogą nam sprawić kłopot. Tak samo jeżeli chcemy wiszące meble do kuchni, też nie mogą wisieć za wysoko jeżeli ma nam być wygodnie podczas gotowania. Inaczej wygląda sytuacja kiedy nasza kuchnia jest bardzo małym pomieszczeniem. Wtedy warto zaopatrzyć się w meble na wymiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet mała kuchnia może być praktyczna. Meble na wymiar zapewniają nam maksymalne wykorzystanie powierzchni jaka możemy przeznaczyć na szafki. Na rynku jest bardzo dużo firm oferujących swoje usługi właśnie w tym zakresie. Meble na wymiar świetnie sprawdza się również wtedy, kiedy nie mamy pomysłu na aranżacje swojej kuchni. Specjaliści bez problemu pomogą nam zaprojektować tak, aby pomieszczenie spełniało nasze wymagania. Decydując się na meble na wymiar nadal mamy możliwość wybrania sobie stylu czy koloru, ponieważ to my ostatecznie decydujemy jak nasze meble kuchenne będą się reprezentowały.

Tak naprawę ostatnią, ale wcale nie mniej ważną, kwestią jest to jak nasze meble kuchenne będą wyglądały. Oferta na rynku jest bardzo szeroka i bez względu na to czy mamy meble na wymiar czy chcemy kupić nasze meble do kuchni gotowe w sklepie. Najlepiej jest kiedy wystrój pomieszczań w całym mieszkaniu do siebie pasuje. Jeżeli nasze meble kuchenne są nowoczesne, a salon mamy urządzony na styl antyczny może wydawać się to dziwne albo nawet nie estetyczne.